Aktualności

Japoński Dzień Dziecka w WarszawieKodomo no hi, czyli Japoński Dzień Dziecka - zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnej zabawy podczas Festiwalu Japońskiej Edukacji. Warsztaty, gry i zabawy, niespodzianki od sponsorów. Nie trzeba być fanem japońskiej kultury, aby doskonale bawić się w ostatnią niedzielę maja w Szkole Podstawowej nr 211 w Warszawie.

Samo wydarzenie ma za zadanie nie tylko zachęcić do wspólnego spędzenia czasu, ale także integrować uczestników wokół ważnego wydarzenia jakim jest 100 rocznica współpracy dyplomatycznej pomiędzy Polską, a Japonią. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Ambasador Japonii w Polsce.

Jakie są różnice w edukacji w Polsce i w Japonii, w jaki sposób japońscy uczniowie rozwiązują problemy, jak wygląda japońska szkoła? To tylko niektóre zagadnienia jakie pojawią się w trakcie warsztatów prowadzonych przez specjalistów i miłośników kultury japońskiej. Wierzymy, że dzięki takim inicjatywom młodzież zapozna się z nowymi sposobami myślenia i lepiej zrozumie światopogląd Japończyków. Japoński Dzień Dziecka to przede wszystkim dobra zabawa, dlatego organizatorzy zadbali, aby doskonale bawili się tu wszyscy.

Warsztaty związane z japońską kulturą i sztuką. polecane są dla dzieci od 6 roku życia - gry planszowe, zabawy, animacje zapewnią dobrą i mądrą rozrywkę:

  • Aikido: Fujio Nakamura
  • Calligraphy: Fundacja ChibiWaru
  • Japanese Modern Dance Therapy: Takako Matsuda
  • Judo: Kuma Judo
  • Shogi: Grzesiek Adaszewski
  • Soroban: Akademia Sorobanu

Na wszystkie warsztaty WSTĘP WOLNY :) Dzieci i ich rodzice wybiorą warsztaty, które ich zainteresują, a po ukończeniu przynajmniej 3 warsztatów, dzieci uzyskają certyfikaty. Dodatkowo sponsorzy przygotowali dla dzieci niespodzianki, ilość niespodzianek ograniczona.

Szkoła Podstawowa nr 211 im. Janusza Korczaka - Warszawa, ul. Nowy Świat 21a
Niedziela 26 maja 2019 r.  godz. 11:00 - 16:00

Więcej informacji znaleźć można na chibiwaru.wixsite.com/chibiwaru

Podziel się ze znajomymi
Komentarze

Ta strona internetowa używa plików cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików w przeglądarce to zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji w naszej polityce cookies. zamknij