Aktualności

"Imiona śmierci" - Sylwia Waszewska18 kwietnia nakładem wydawnictwa Initium do księgarń trafiła książka "Imiona śmierci" Sylwii Waszewskiej będące opowieścią przede wszystkim o walce i zemście, lecz również o miłości. O sile fizycznej, ale i tej mentalnej. O wytrwałości oraz wierności zasadom. A wszystko to na tle pięknej, a jednocześnie surowej Japonii. Niesztampowa i niesamowicie wciągająca historia!

Ile jesteś w stanie poświęcić dla zemsty?

Malownicza wyspa Shindo – trzy regiony, trzech rządzących nimi Mistrzów i walka o dominację…

Yoshiko Kansei, siedemnastoletnia mieszkanka wyspy, musi opuścić swojego sparaliżowanego dziadka, którym się opiekuje, a który od jej najmłodszych lat szkolił ją w sztukach walki, aby spełnić jego pragnienie – ma pomścić krzywdę wyrządzoną niegdyś jej rodzinie przez Mistrza ich regionu, Czerwonego Smoka. A żeby tego dokonać, Yoshi musi udać się na szkolenie do Mistrza Pustej Natury.

Wyrusza więc w podróż, która całkowicie zmienia jej życie. Po drodze dziewczyna napotyka rannego rebelianta Shugę, który chce doprowadzić do obalenia obecnie rządzących Shindo Mistrzów i niespodziewanie staje się zarówno dla Yoshiko, jak i dla wyspy bardzo ważny.

Gdy Yoshiko dociera do siedziby Mistrza Pustej Natury, gospodarz okazuje się nie być tym, kim dziewczyna się spodziewała. Jej dotychczasowa misja całkowicie zmienia swoje oblicze. A gdy jeszcze na wyspie pojawiają się Południowcy, zmierzający do przejęcia władzy na całym obszarze, nic już nie jest takie samo.

Sylwia Waszewska - urodzona w 1988 roku. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego – kierunek: filologia polska.  Pracowała jako dziennikarz m.in. dla Wirtualnej Polski, Magazynu Prestiż, Radia Gdańsk, my3miasto.pl. Uwielbia podróżować. W czasie studiów wydała swoją debiutancką powieść zatytułowaną „Gabriel i Fantazja”, która była skierowaną głównie do młodzieży. Jest też autorką książki podróżniczo-biograficznej pt. „Eliksir Sopotu”. "Imiona śmierci", które już niebawem trafią na półki księgarń, są odzwierciedleniem jej zainteresowań kulturą Japonii oraz literaturą fantasy.

Wydawnictwo INITIUM
www.initium.pl
www.facebook.pl/wydawnictwo.initium

Informacja prasowa

Podziel się ze znajomymi
Komentarze

Ta strona internetowa używa plików cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików w przeglądarce to zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji w naszej polityce cookies. zamknij