Serial "Flip Flappers: Fantazja vs. świat" w Telewizji 2x2

13.04.2017 08:50 Sebastian Homan

Życie spokojniej i grzecznej nastolatki, Cocony, zmienia się w chwili, gdy poznaje ona zwariowaną Papikę, która otwiera przed nią wrota do niesamowitego, fantastycznego świata pełnego cudów – Fantasmagorii. Dziewczyny otrzymują misję odnalezienia rozsianych w tej krainie tajemniczych fragmentów, które, jak głosi legenda, potrafią spełniać życzenia. W tym zadaniu pomaga im robot Bucuś i pracownicy organizacji Flip Flap. Bohaterki szybko przekonują się, że, choć niezwykle piękna, Fantasmagoria kryje w sobie wiele niebezpieczeństw.

czytaj więcej »

Baśnie japońskie tom 2

12.04.2017 20:47 Sebastian Homan

Najnowszą pozycją Wydawnictwa Kirin jest drugi tom "Baśni japońskich". Książka po raz kolejny wprowadzi czytelnika w świat duchów, demonów, wojowników oraz niezwykłych zwierząt. Wśród zebranych w książce opowieści znajdziemy, znane w Japonii, takie jak: "Śnieżna dama", "Issunboshi" (czyli japoński Tomcio Paluch) czy też "Magiczny imbryk" oraz wiele, wiele innych.
 

czytaj więcej »

Mochicon 2017

12.04.2017 16:32 Sebastian Homan

Zapraszamy Was serdecznie na konwent Mochicon! Jest to drugi konwent od ekipy Tsuru. Tym razem event odbędzie się totalnie na ciepło - niczym cudnie rozpuszczające się w ustach mochi. Będzie słodko, będzie w kolorach wiśni i brzoskwini, a przede wszystkim będzie w nowej lokalizacji. 

Rozpoczął się nabór na helperów, wystawców oraz zgłoszenia atrakcji. Szczegóły na poniższych stronach.

Konferencja "Made in Japan - Różne oblicza Japonii"

04.04.2017 09:48 Sebastian Homan

Sekcja Japońska Dalekowschodniego Koła Naukowego oraz Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową "Made in Japan: Różne oblicza Japonii".

Podczas konferencji poruszona zostanie m.in.  problematyka rzeczywistego i wykreowanego przez zachodnich odbiorców obrazu Japonii.

Miło nam poinformować, że nasz portal został patronatem medialnym konferencji.

Wydarzenie na Facebooku

Tokio - mapa ciekawych miejsc

26.03.2017 22:04 Sebastian Homan

Dla osób wybierających się do Tokio przygotowaliśmy mapę ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wsród proponowanych atrakcji znajdują się m.in. muzea, parki, świątynie itd. Sama mapka przydała się również nam podczas naszej podróży po Japonii – tutaj podziękowania należą się m.in. dla twórców bloga "Byłem tu. Tony Halik".

W najbliższym czasie zamierzamy przygotować dla Was podobne mapy dla innych japońskich miast. Mamy nadzieję, że te pomysł przypadnie Wam do gustu a nasza mapka okaże się pomocno podczas wycieczki do Japonii. Zapraszamy do artykułu "Tokio - mapa ciekawych miejsc".

IV Festiwal Studiów Azjatyckich

22.03.2017 15:16 Sebastian Homan

Zapraszamy serdecznie na czwartą edycję Festiwalu Studiów Azjatyckich organizowanego przy Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ! Jak co roku czeka na Was niepowtarzalna podróż po Krajach Wschodu.

W ofercie znajdziecie mnóstwo darmowych atrakcji, które wzbogacą Waszą wiedzę o Azji oraz jej różnorodności w obrębie poszczególnych regionów. Mają one formę interdyscyplinarną, najlepiej pozwalającą badać obszar tak rozległy i zróżnicowany, jak szeroko rozumiany Wschód. Czekają na Was m.in. warsztaty kaligraficzne i językowe.

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij