Loading...

Wystawa zdjęć: "Junko Koshino. Przekrojowa wystawa zdjęć projektów artystki"

07.05.2016 21:15 Sebastian Homan

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i Ambasada Japonii w Polsce serdecznie zapraszają na wystawę: "Junko Koshino. Przekrojowa wystawa zdjęć projektów artystki".

Wernisaż: 16 maja 2016 r., godz. 17.00, Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii, Al. Ujazdowskie 51, Warszawa

Wystawa czynna: 11 maja - 6 czerwca 2016 r. (poniedziałki 9.00-19.00, wtorki-piątki 9.00-17.00).

Junko Koshino to jedna z najsłynniejszych i najbardziej uznanych projektantek japońskich. Zdjęcia w przekrojowy sposób prezentują dorobek twórczy Junko Koshino z ostatnich 20 lat. W przedstawionych pracach możemy dostrzec inspiracje artystki, która czerpie z bogatej tradycji i kultury Japonii, a następnie zestawia je z motywami z innych kultur, ze współczesnymi trendami czy wymogami użytkowymi. Zebrane prace dowodzą szerokiego spektrum zainteresowań artystki oraz jej zdolności do łączenia designu ze sztuką - projektuje zarówno ubiory prêt-à-porter, jak i kostiumy sceniczne.

Konkurs „Nasza młodsza siostra”

06.05.2016 23:32 Sebastian Homan

Konkurs specjalnie dla naszych fanów w portalu Facebook.  Do wygrania 3 podwójne wejściówki do Kina Muranów w Warszawie na film „Nasza młodsza siostra”.

Zadanie: napisanie odpowiedzi na pytanie konkursowego w postaci komentarza na stronie www.facebook.com/konnichiwapl

Pytanie jest następujące: „która postać z mangi lub anime mogłaby być Twoją siostrą i dlaczego?”.

Regulamin konkursu

Gakkon 3 - patronat medialny.

26.04.2016 16:03 Sebastian Homan

Miło nam poinformować, że nasza strona objęła patronatem medialnym konwent Gakkon 3. Wkrótce zamieścimy więcej informacji na temat programu konwentu.

Nasza młodsza siostra - nowy film Kore-edy

22.04.2016 09:03 Sebastian Homan

Po nagrodzonym przez jury festiwalu w Cannes 2013 filmie „Jak ojciec i syn” Hirokazu Koreeda powraca z – inspirowaną kinem Ozu – subtelną opowieścią o miłości i bliskości.

Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny.

Film Hirokazu Kore-edy, jednego z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów, to realistyczny i pełen niuansów portret relacji między czterema siostrami, a także słodko-gorzka opowieść o ludziach żyjących w nadmorskim mieście. Na tle niezwykłej przyrody opowiada poruszającą historię o skomplikowanych emocjach, poszukiwaniu siebie i budowaniu więzi rodzinnych.

W kinach od 13 maja 2016.

czytaj więcej »

Lalki japońskie - nowość wydawnictwa Kirin

19.04.2016 22:50 Sebastian Homan

Najnowsza książka wydawnictwa Kirin "Lalki japońskie dawniej i dziś" to piękny, w pełni barwny i bogato ilustrowany album poświęcony ningyō - tradycyjnym japońskim lalkom, ich historii, typom i miejscu we współczesnej kulturze. Gorąco polecamy!

Przedstawienia ludzkie towarzyszą Japończykom od najdawniejszych czasów; najstarsze humanoidalne figurki znalezione na archipelagu powstały 7500 lat p.n.e. To, co dziś określamy słowem ningyō, tłumaczonym jako „lalka”, w dawnych czasach służyło rozmaitym celom, a jedynie z rzadka do zabawy. Ningyō stanowiły talizmany i obiekty o charakterze rytualnym, dekoracje, formę pamiątki czy stosownego podarunku, a nawet fetysz. Niniejszy album stanowi wprowadzenie do obszernego tematu japońskich lalek, śledzi historię i rozmaite funkcje, ale przedstawia również typy bardziej współczesne. http://sklep.kirin.pl/pl/ksiazki/1112-lalki-japoskie-dawniej-i-dzis.html

Tytuł: Lalki japońskie dawniej i dziś
Autor: Adrianna Wosińska
Format: 230 x 220 mm
Liczba stron: 112 (pełny kolor)
Cena okładkowa: 54,90 zł

Łódzki Dzień Sushi vol 3

18.04.2016 14:47 Sebastian Homan

Od 2015 roku podczas Łódzkiego Dnia Sushi w Strefie Piotrkowska 217 celebrowany jest Międzynarodowy Dzień Sushi. Wydarzenie gromadzi łódzkie restauracje japońskie i sushi bary przybliżając gościom Festiwalu nie tylko smaki Kraju Kwitnącej Wiśni, ale również jej tradycje, modę, czy obyczaje.  

Łódzki Dzień Sushi to również przygotowanie dań konkursowych i wielki pojedynek Sushi Masterów o statuetkę i tytuł Łódzkiego Mistrza Sushi wybieranego głosami gości wydarzenia, to także okazja do poznania bogatej kultury Kraju Kwitnącej Wiśni, do tej pory goście wydarzenia mogli uczestniczyć m.in. w: warsztatach origami, pokazach Kendo, tańcu z wachlarzami – NIHON BUYO, kaligrafii imion oraz nauce znaków japońskich, czy pokazie ubierania stroju japońskiego Yukata. Podobną moc atrakcji przyniesie nadchodząca edycja Łódzkiego Dnia Sushi!

Bieżące informacje o wydarzeniu: www.facebook.com/events/1752314778334901/

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij