IV Festiwal Studiów Azjatyckich

22.03.2017 15:16 Sebastian Homan

Zapraszamy serdecznie na czwartą edycję Festiwalu Studiów Azjatyckich organizowanego przy Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ! Jak co roku czeka na Was niepowtarzalna podróż po Krajach Wschodu.

W ofercie znajdziecie mnóstwo darmowych atrakcji, które wzbogacą Waszą wiedzę o Azji oraz jej różnorodności w obrębie poszczególnych regionów. Mają one formę interdyscyplinarną, najlepiej pozwalającą badać obszar tak rozległy i zróżnicowany, jak szeroko rozumiany Wschód. Czekają na Was m.in. warsztaty kaligraficzne i językowe.

czytaj więcej »

Jak płacić kartą w Japonii?

21.03.2017 13:49 Sebastian Homan

Jak sprawić żeby nasza wymarzona podróż do Japonii nie okazała się nagle droższa o 8%? Gdzie można kupić jeny japońskie w Polsce? Na te pytania odpowie artykuł "Jak mądrze płacić kartą w Japonii?". Dowiecie się jakie "pułapki" czekają na Was ze strony banków w przypadku wypłaty z bankomatów w Japonii. Nasz sprawdzony sposób, karty walutowe, można wykorzystać także na wakacjach zagranicznych w innych krajach gdzie obowiązuje waluta inna niż USD, EUR, GBP. Porady z artykułu pozwolą Wam zaoszczędzić nawet kilkaset złotych podczas jednej podróży!

Torii #32

18.03.2017 15:23 Sebastian Homan

W tym numerze znajdą się m.in. artykuły o zmarłym niedawno mangace Mizukim Shigeru, kolekcjonowaniu japońskich zbroi, paradach kurtyzan w Japonii, górze Fuji, wyścigach motocyklowych w Japonii, kodokushi - śmierci w samotności, książce i filmie "Milczenie". Nie zabraknie także recenzji, konkursów oraz przepisu kulinarnego z nutą Japonii. Pełny spis treści znajduje się tutaj: http://torii.com.pl/wydania/torii-32

Magazyn dostępny jest w empikach, dobrych księgarniach i sklepach komiksowych, na Allegro oraz jak zwykle w sklepiku wydawcy (http://www.sklep.kirin.pl).

Marcowe nowości w Telewizji 2x2

15.03.2017 23:16 Sebastian Homan

SŁUŻĄCA PRZEWODNICZĄCA - ODCINEK SPECJALNY
PREMIERA: 26 marca, godz. 19:00

Misaki przynosi do domu swój roboczy strój pokojówki, by naprawić go po przykrym wypadku w pracy. To daje jej mamie i siostrze okazję do zabawienia się kosztem Misaki. Bohaterka musi popracować jako służąca również we własnym domu, odbierając paczki z nagrodami wygranymi przez Suzunę, przynosząc z ogrodu wielkie kamienie i usługując swoim kolegom, którzy nieoczekiwanie wpadają na kolację.
 

czytaj więcej »

Iriomote Czar japońskich tropików

17.02.2017 01:28 Sebastian Homan

Ambasada Japonii zaprasza serdecznie na spotkanie Iriomote. Czar japońskich tropików, które poprowadzi Piotr Węgrzynowicz w dniu 23 lutego (czwartek) 2017 r. o godz. 17.30 w siedzibie Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii, Al. Ujazdowskie 51, Warszawa.

Wyspa Iriomote jest położona na południu Japonii, w archipelagu Ryukyu. Jej powierzchnia wynosi zaledwie 289 km2 i jest zamieszkiwana przez 2000 mieszkańców, ale corocznie odwiedza ją ponad…150 000 turystów. Głównym powodem atrakcyjności Iriomote jest niewątpliwie przyroda tej wyspy. Poza pięknymi piaszczystymi plażami, znajdują się tutaj niesamowite lasy tropikalne, często położone zboczach gór, a liczba gatunków roślin i zwierząt tam występujących jest ogromna. Są dwie przyczyny takiego stanu rzeczy – pierwsza to klimat tropikalny jaki tam panuje, a druga to bardzo konsekwentna i mądra ochrona przyrody stosowana na tym obszarze. Dzięki temu możemy wciąż obserwować rzadkie gatunki roślin i zwierząt tam występujące. Najlepszym przykładem skutecznie chronionego przed wyginięciem gatunku jest kot z Iriomote, symbol wyspy, żyjący tylko na tym obszarze.

Wstęp bezpłatny.

Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie obecności: info-cul@wr.mofa.go.jp

"Yokai. Tajemnicze stwory w kulturze japońskiej"

09.02.2017 00:06 Sebastian Homan

Na początku marca nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego ukaże się książka "Yokai. Tajemnicze stwory w kulturze japońskiej" - ilustrowany „przewodnik” po potworach, duchach, fantastycznych stworzeniach i zjawiskach kultury japońskiej.

Kultura japońska pełna jest potworów, duchów, fantastycznych istot i ponadnaturalnych zjawisk. Japończycy określają je wszystkie wspólną nazwą: yōkai. Stwory te przyjmują nieskończenie wiele form i kształtów – od górskich chochlików tengu i wodników kappa do zmiennokształtnych lisów i liżących sufity stworów o długich językach. Choć w dzisiejszych czasach popularność zapewniają im anime, manga, filmy i gry komputerowe, większość yōkai pochodzi z lokalnych legend, ludowych opowieści i historii o duchach.

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij