Dwa koncerty PLASTICZOOMS w Polsce

22.01.2017 13:56 Sebastian Homan

Już niedługo odbędzie się europejska trasa koncertowa japońskiego zespołu PLASTICZOOMS (rock/pop/new wave/punk). Grupa zagra w Polsce dwa koncerty 26 lutego w Poznaniu oraz 1 kwietnia w Warszawie.

PLASTICZOOMS podczas swojej trasy koncertowej będzie promować swój najnowszy album, którego międzynarodowa premiera odbyła się 11 stycznia. Na najnowszym krążku zatytułowanym PLASTICZOOMS  znajduję się 10 utworów.

Bilety na polskie koncerty do nabycia pod tym linkiem: www.v-kei.pl/bilety-plasticzooms-c-53_60.html

czytaj więcej »

Wesołych Świąt 2016

24.12.2016 02:28 Sebastian Homan

Zdrowych, spokojnych i rodzinnych
Świąt Bożego Narodzenia
oraz sukcesów w Nowym Roku 2017

życzy redakcja Konnichiwa.pl

Festiwal Japonia 4D

21.12.2016 17:55 Sebastian Homan

Festiwal kultury - bunkasai 文化祭

Japonia znana jest ze swoich licznych tradycji. Jedną z nich jest coroczne organizowanie bunkasai – szkolnego i uniwersyteckiego festiwalu. Na czas jego trwania zwyczajne sale lekcyjne oraz korytarze zmieniają się nie do poznania. W klasach możemy trafić na takie atrakcje jak meido café, salę strachów czy wystawę sztuki. Odwiedzający mają okazję uczestniczyć w licznych panelach, spotkaniach, konkursach, oglądać występy uczniów lub studentów oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Bardzo często na bunkasai można spotkać znane osoby, które są jego oficjalnymi gośćmi oraz absolwentów. Szkoły i uniwersytety zazwyczaj wybierają hasło przewodnie dla swojego wydarzenia.

„Japonia 4D” to wydarzenie łączące w sobie japoński uniwersytecki festiwal kulturowy bunkasai z elementami japońskiego Nowego Roku お正月(oshōgatsu). Z tym ostatnim, wiążą się tzw. trzej przyjaciele zimy (松竹梅, sōchikubai): sosna (松, matsu), bambus (竹, take) oraz śliwa (梅, ume), których można dostrzec na naszym logo. Zaś barwa nawiązuje do jednego z najczęściej używanych w kulturze japońskiej koloru murasaki. Dlaczego 4D? W trakcie festiwalu poczujecie Japonię wielowymiarowo, wszystkimi zmysłami.

Zobaczyć, usłyszeć i dotknąć kultury Japonii nie opuszczając Krakowa.

Nie musicie jechać do Japonii.

Japonia przyjeżdża do Was!

czytaj więcej »

Nowości wydawnictwa Kirin

21.12.2016 16:03 Sebastian Homan

Torii #31

Właśnie ukazał się nowy, grudniowy numer kwartalnika Torii, a w nim m.in. artykuły o kocich demonach, zimie i Bożym Narodzeniu w Japonii, o cenie sławy w Japonii, o tym, kogo uważa się w społeczeństwie za „przegrane psy” i jak zacierają się granice płci w najnowszych trendach mody wśród młodzieży. Nie zabraknie także relacji z najważniejszych wydarzeń kulturalnych, recenzji, konkursów oraz przepisu kulinarnego z nutą Japonii.

"Prze-myśleć piękno. Estetyka kaligrafii japońskiej"

Tytuł: Prze-myśleć piękno. estetyka kaligrafii japońskiej
Autor: Joanna Zakrzewska
Format: B5
Liczba stron: 488
Cena okładkowa: 54,90 zł

Kaligrafia japońska jest niezwykle fascynującą sztuką, łączącą w sobie piękno języka z pięknem jego zapisu. Jest czymś więcej, niż tylko starannym pisaniem; uznawana jest za jedną z najwyższych form ekspresji artystycznej. Jednocześnie stanowi drogę życia, dojrzewającą przez lata ćwiczeń.
Niniejsza książka jest pierwszą na polskim rynku kompleksową publikacją naukową zgłębiającą jej wartości estetyczne w kontekście historycznym, kulturowym, technicznym oraz artystycznym. Przedstawia rozwój pisma i języka w Japonii, cechy estetyki japońskiej i główne kategorie estetyczne. W kontekście artystycznym sztuki kaligraficznej omówione zostały tu takie zagadnienia, jak środki wyrazu, obrazowość, związki z malarstwem oraz problematyka kompozycji. Książkę wieńczy próba analizy sposobów reagowania na kaligrafię japońską odbiorców zachodnich, dla których obcy jest złożony kontekst kultury Wschodu.

Konkurs Fiszkoteka

16.12.2016 20:05 Sebastian Homan

Konkurs specjalnie dla naszych fanów w portalu Facebook.  Do wygrania 3 dowolne kursy językowe w serwisie fiszkoteka.pl dostępne przez 3 miesiące dla 3 osób.

Zadanie: napisanie odpowiedzi na pytanie konkursowego w postaci komentarza na stronie www.facebook.com/konnichiwapl

Pytanie jest następujące: Z kim chciałbyś/chciałabyś przeprowadzić wywiad po japońsku i dlaczego?. Na odpowiedzi czekamy do 19 grudnia 2016 r. g. 23:59.

Sponsorem nagród jest serwis www.fiszkoteka.pl

Regulamin konkursu

Fiszki do nauki języków obcych

13.12.2016 17:51 Sebastian Homan

Fiszkoteka.pl to serwis, który dzięki zastosowaniu elektronicznych fiszek, umożliwia użytkownikom naukę - głównie języków obcych. Baza obejmuje obecnie ponad 14 milionów fiszek tworzonych zarówno przez użytkowników Fiszkoteki, jak i współpracujących specjalistów oraz ponad 70 profesjonalnych kursów językowych. Liczby te ciągle rosną.

Wśród fiszek tworzonych przez użytkowników możemy znaleźć pokaźny zbiór do nauki języka japońskiego.

Z ofertą serwisu można zapoznać się pod adresem: https://fiszkoteka.pl/kursy-jezykowe oraz https://fiszkoteka.pl/premium.

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij