Aktualizacja na Konnichiwie

17.12.2005 00:00 Kelly

Yakushiji, Kofukuji i Toshodaiji - kolejne wspaniałości Nary w opisach oraz fotografiach zapraszają do poczytania i obejrzenia.

Sakura News

15.12.2005 00:00 Kelly

9 stycznia, godzina 18.00 w cyklu Akademia Filmu Japońskiego odbędzie się prezentacja sylwetki japońskiego reżysera, twórcy filmów o yakuzie pt. Buntownicze kino Seijuna Suzukiego.

Japońscy palacz mogą się spodziewać, że ich nałóg będzie kosztował nieco więcej w przyszłym roku. Rządząca LDP zastanawia się nad podniesieniem akcyzy na wyroby tytoniowe. Paczka może dojść do 500 jenów, co oznacza niemal dwukrotny wzrost w porównaniu z ceną obecną. Oznacza to krok w stronę równoważenia gigantycznego długu publicznego, który próbuje opanować minister finansów Sadakazu Tanigaki. Przypomnijmy, ze w Japonii podatek stanowi 60% ceny wyrobów tytoniowych, w Korei także 60%, w Danii 85%, w Wielkiej Brytanii 77%, a w USA 30%.

czytaj więcej »

Początek zmian...

14.12.2005 00:00 Vivi

Pod koniec listopada, wraz z pojawieniem się nowej wersji Konnichiwa, wspomniałem w news'ie o ponad rocznej współpracy pomiędzy Strażą Przyboczną i Konnichiwa oraz o całkowitym połączeniu sił w tworzeniu naszych stron.

Straż Przyboczna zostanie całkowicie przebudowana, co będzie można powoli zauważyć za sprawą wprowadzenia pewnych wspólnych elementów takich jak: news'y, baza linków, encyklopedia itd.

Wszystkie te zmiany wymagają wiele pracy i czasu jednak wszystko jest na jak najlepszej drodze.

Aktualizacja

13.12.2005 00:00 Kelly

Dzisiaj celebrujemy otwarcie nowego działu Sport, a w nim świetny artykuł Michała Wojtasa poświęcony piłce nożnej w Japonii. Ponadto drobna aktualizacja w dziale Ciekawe miejsca.

Aktualizacja

11.12.2005 00:00 Vivi

W dziale Nara pojawiły sie nowe teksty opisujące Sangatsudo, Nigatsudo oraz Kasuga-taisha. Pojawiły się prośby o dołączanie obrazków do tekstów więc oczywiście wyżej wymienione teksty posiadają zdjęcia.

Sakura News

08.12.2005 00:00 Vivi

EMPIK "Nowy Świat" MEGASTORE we współpracy z firmą Hanami (oferującą najszerszą w naszym kraju ofertę z dziedziny polsko-japońskich kontaktów kulturowo-ekonomicznych) serdecznie zaprasza na "Wieczór Kultury Japońskiej".

W programie między innymi:

  • spotkanie z Marcinem Bruczkowskim i promocja książki "Singapur, czwarta rano",
  • pokaz przygotowania i degustacja sushi,
  • degustacja oryginalnych japońskich herbat,
  • prezentacja makijażu w stylu japońskim,
  • nauka origami,
  • prelekcja na temat filmu japońskiego,
  • pisanie imion i życzeń świątecznych w języku japońskim,
  • konkursy.

Start:
19 grudnia 2005 EMPIK "Nowy Świat" MEGASTORE ul. Nowy Świat 15/17

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij