Sakura News

17.01.2006 00:00 Kelly

Potężny ruch na rynku telewizorów plazmowych i LCD. Matsushita, czyli Panasonic, wybuduje w Amagasaki największą na świecie fabrykę tej specjalności. Japończycy maja tam zainwestować 1,6 mld dolarów. Docelowo fabryka osiągnie pełne moce w marcu 2009, co oznaczać ma 6 mln plazmowych wyświetlaczy 42-calowych rocznie. Podobne plany ma Sharp, który inwestuje w fabrykę ekranów LCD 1,46 mld dolarów w produkcję w Kameyama w Japonii. Pierwsze wyświetlacze opuszczą fabrykę w październiku 2006 r. natomiast pełną zdolność produkcyjną fabryka osiągnie w październiku 2007 r. - 30 tys. arkuszy substratów miesięcznie. Także konkurenci Japończyków nie zasypują gruszek w popiele. Potężne inwestycje czyni w tej branży np. nr 3 na tym rynku, koreański Samsung. Według DisplaySearch, nr 1 na rynku wyświetlaczy LCD i TV plazmowych jest Matsushita (26-proc. udział w rynku), dalej LG Electronics (15 proc. udział) i Samsung Electronics (13 proc.). Hitachi, Pionieer i Sony razem posiadają 10 proc. rynku.

czytaj więcej »

Aktualizacja na Konnichiwie

15.01.2006 00:00 Kelly

Nawet niektórym laikom obiło się o uszy coś o dwóch słynnych obiektach Kioto: Kinkaku, czyli Złotym Pawilonie oraz Ginkaku, czyli Srebrnym Pawilonie. Teraz Konnichiwa zaprasza swoich Czytelników do zerknięcia do działu Kioto oraz zpoznanaia się tymi wspaniałymi budowlami.

Aktualizacja na Konnichiwie

12.01.2006 00:00 Kelly

Kolejny raz wraz z Konnichiwą możecie odwiedzić Kioto - jedno z najpiękniejszych miast świata. Dzisiejsza aktualizacja to opis kolejnych trzech obiektów: chramu Imamiya-jinja oraz dwóch super słynnych kompleksów, które są standardem wszystkich wycieczek w dawnej stolicy Japonii. Pierwszym z nich jest najważniejsza świątynia buddyzmu zen sekty Rinzai Nazenji ze słynnym kamiennym ogrodem, drugim zaś przybytek buddyjskiej sekty Hosso-shu Kiyomizudera z charakterystycznym Hondo opartym częściowo na wysokim rusztowaniu, z którego galerii roztacza się wspaniały widok. Serdecznie zapraszamy do działu Kioto.

Sakura News

10.01.2006 00:00 Kelly

Konnichiwa & Straż Przyboczna zaprasza wszystkich chętnych wspólnego do tworzenia portalu. Informacje na podstronie Redakcja.

Krakowskie Centrum, Manggha, dzisiaj godzina 18.00: wykład z cyklu Od shintoizmu do chrześcijaństwa pt. Jodo Shinshu czyli Prawdziwa Szkoła Czystej Krainy, Budda jak Zbawiciel, praktyka jako zawierzenie Imieniu - prowadzący Maciej Magura Góralski

Ciekawy artykuł Relaks po japońsku Justina McCurry zaprezentowany przez Onet http://przewodnik.onet.pl/1148,1660,1304805,artykul.html przedstawia brytyjska gazeta The Guardian. Autor opisuje swój pobyt na Kiusiu, totalnie różny od przebywania w wielkich metropoliach Honsiu. Skrótowo: plaża, wulkan, onsen i alkohol plus trująca, nieodpowiednio przyrządzona, ryba fugu.

czytaj więcej »

Sakura News

05.01.2006 00:00 Kelly

Przypominamy o zaproszeniu do współtworzenia portalu dla wszystkich Miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Potężne korporacje finansowe Mitsubishi Tokyo Financial Group Inc. and UFJ Holdings Inc. połączyły się w największą finansową grupę świata Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ o kapitale 1,6 biliona dolarów. Tym samym Citigroup mający kapitał 1,55 bln dolarów spadł na drugie miejsce w peletonie banków. Połączenie dokonało się w niedzielę, natomiast w środę dokonano otwarcia. Prezydent nowego banku Nobuo Kuroyanagi wyraził nadzieję, ze nowa firma przejmie ok. 50% rynku finansowego sfery kontaktów japońsko - azjatyckich. Bank rozważa zainwestowanie w Bank of China, jeden z największych chińskich banków.

Podczas konferencji prasowej wygłoszonej w pierwszy dzień pracujący po okresie noworocznym premier Koizumi skrytykował kolejny raz postawę Pekinu i Seulu w sprawie wizyt w świątyni Yasukuni. Przypomnijmy, że jest ona poświęcona pamięci Japończyków poległych w czasie II wojny światowej, także tym, którzy zostali uznani za zbrodniarzy wojennych. Premier wyraził zdziwienie, ze niektórzy Japończycy także mają krytyczne zdanie na temat jego odwiedzin w świątyni. Jednocześnie podkreślił, że "drzwi do rozmów z Koreą oraz Chinami pozostają otwarte." Premier także podkreślał korzyści płynące z sojuszu amerykańsko - japońskiego.

czytaj więcej »

Aktualizacja na Konnichiwie

04.01.2006 00:00 Kelly

Redakcja dotrzymując swych zapowiedzi otwiera nowy dział na Konnichiwie Kioto - dawna stolica Japonii. Dziś tekst wprowadzający oraz dwa poświęcone: Chion-in - buddyjskiej światyni sekty jodo oraz Daitokuji - buddyjskiej zenistycznej świątyni szkoły Rinzai. Zapraszamy do czytania oraz oglądania zdjęć, planów, schematów.

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij