Aktualizacja na Konnichiwie

19.12.2005 00:00 Kelly

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dwoma nowymi tekstami. Michał Wojtas po doskonałym tekscie na temat piłki nożnej teraz na tapetę wziął baseball, najpopularniejszy sport w Japonii. Natomiast Sillhre poleca niezwykle ciekawą pozycję Zwierciadło bogini. Reporter w kraju tranzystorów i gejsz. Zapraszamy do działów Sport i Recenzje.

Aktualizacja na Konnichiwie

17.12.2005 00:00 Kelly

Yakushiji, Kofukuji i Toshodaiji - kolejne wspaniałości Nary w opisach oraz fotografiach zapraszają do poczytania i obejrzenia.

Sakura News

15.12.2005 00:00 Kelly

9 stycznia, godzina 18.00 w cyklu Akademia Filmu Japońskiego odbędzie się prezentacja sylwetki japońskiego reżysera, twórcy filmów o yakuzie pt. Buntownicze kino Seijuna Suzukiego.

Japońscy palacz mogą się spodziewać, że ich nałóg będzie kosztował nieco więcej w przyszłym roku. Rządząca LDP zastanawia się nad podniesieniem akcyzy na wyroby tytoniowe. Paczka może dojść do 500 jenów, co oznacza niemal dwukrotny wzrost w porównaniu z ceną obecną. Oznacza to krok w stronę równoważenia gigantycznego długu publicznego, który próbuje opanować minister finansów Sadakazu Tanigaki. Przypomnijmy, ze w Japonii podatek stanowi 60% ceny wyrobów tytoniowych, w Korei także 60%, w Danii 85%, w Wielkiej Brytanii 77%, a w USA 30%.

czytaj więcej »

Początek zmian...

14.12.2005 00:00 Vivi

Pod koniec listopada, wraz z pojawieniem się nowej wersji Konnichiwa, wspomniałem w news'ie o ponad rocznej współpracy pomiędzy Strażą Przyboczną i Konnichiwa oraz o całkowitym połączeniu sił w tworzeniu naszych stron.

Straż Przyboczna zostanie całkowicie przebudowana, co będzie można powoli zauważyć za sprawą wprowadzenia pewnych wspólnych elementów takich jak: news'y, baza linków, encyklopedia itd.

Wszystkie te zmiany wymagają wiele pracy i czasu jednak wszystko jest na jak najlepszej drodze.

Aktualizacja

13.12.2005 00:00 Kelly

Dzisiaj celebrujemy otwarcie nowego działu Sport, a w nim świetny artykuł Michała Wojtasa poświęcony piłce nożnej w Japonii. Ponadto drobna aktualizacja w dziale Ciekawe miejsca.

Aktualizacja

11.12.2005 00:00 Vivi

W dziale Nara pojawiły sie nowe teksty opisujące Sangatsudo, Nigatsudo oraz Kasuga-taisha. Pojawiły się prośby o dołączanie obrazków do tekstów więc oczywiście wyżej wymienione teksty posiadają zdjęcia.

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij