Zmiana adresów naszych stron

21.02.2006 00:00 Vivi

Zmieniły się adresy naszych serwisów, poniżej znajdują się poprawne:

www.konnichiwa.pl - Konnichiwa
www.forum.konnichiwa.pl - Forum
www.encyklopedia.konnichiwa.pl - Encyklopedia Japonii
www.origami.konnichiwa.pl - Origami Shrine
www.strazprzyboczna.konnichiwa.pl - Straż Przyboczna
www.komei-jyuku-polska.prv.pl - Komei Jyuku Polska

Sakura News

20.02.2006 00:00 Kelly

Wszystkich miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni zapraszamy do wspólnego budowania portalu. Prosimy informacje w tej sprawie wysyłać poprzez formularz na stronie http://www.konnichiwa.pl/japan/redakcja,nabor.html .Jednocześnie dziękujemy tym, którzy już wyrazili swój akces i mamy nadzieję, ze dzięki naszym wspólnym wysiłkom portal będzie bogatszy, przede wszystkim jednak, będzie skupiał coraz więcej osób, które interesują się Japonią i chcą dać swoim zainteresowaniom wyraz.

Chwilowo Polska i Japonia mogą się pochwalić równą ilością medali olimpijskich wywalczonych w Turynie, czyli dokładnie niczym. Media w Japonii uważają występ turyński za bardzo nieudany. Wiele mówi np. tytuł w Mainichi Daily News: In one of worst Olympics for Japan, figure skaters offer glimmer of hope. Właśnie, wydaje się, że tylko łyżwiarki figurowe mogą coś zdziałać, przy czym z trójki Fumie Suguri, Shizuka Arakawa i Miki Ando największe szanse daje się tej środkowej. Na Mainichi Daily News więcej, w tym dostępna do obejrzenia konferencja prasowa ładnych japońskich łyżwiarek. Mam nadzieję, że uda się coś dziewczynom wywalczyć, natomiast najmocniej kciuki będę trzymał za Miki Ando. Ano zobaczymy. Szkoda tylko, że na igrzyska z powodu zbyt młodego wieku nie mogła pojechać piętnastolatka Mao Asada, jedyna kobieta, która ostatnio potrafiła wygrać z Rosjanką Słucką. Czy ktoś inny ma jeszcze jakieś szanse? Możliwe, że Joji Kato w panczenie. Wobec braku sukcesów olimpijskich można się pocieszać tym, że w sobotę piłkarska reprezentacja Japonii zwyciężyła 2 do 0 Finlandię.

czytaj więcej »

Nowy dział na Konnichiwie - Kuchnia

18.02.2006 00:00 Kelly

Któż z nas, którzy lubimy Japonię, nie ma ochoty czasem na tempurę, albo miso. Właśnie dla takich osób, które lubią japońską kuchnię, albo pragną spróbować japońskich, czy mających swoje źródło w japońskiej tradycji, potraw otwieramy dział Kuchnia.

Sakura News

15.02.2006 00:00 Kelly

Jeszcze tylko dwa dni można będzie odwiedzić wystawę Nasza Japonia Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz. Sakura News informowały swego czasu o niej. Na stronie ambasady zainteresowani mogą odnaleźć opis otwarcia wystawy 19 stycznia wraz z przemówieniem Jego Ekscelencji ambasadora Japonii pana Ono Masaaki. Także pod tym adresem miejsce, godziny otwarcia oraz inne szczegóły.

Onet za Le Figaro zamieszcza artykuł o gejszach http://wiadomosci.onet.pl/1303620,2679,1,1,kioskart.html Przeczytać warto.

czytaj więcej »

Walentynki

14.02.2006 00:00 Kelly

Redakcja portalu życzy wszystkim Miłośnikom Kraju Kwitnącej Wiśni, żeby w ten Walentynkowy Wieczór otrzymali swoje choco-giri z rąk, z których najbardziej pragnęliby je otrzymać, a wszystkim Miłośniczkom, by miały okazję wręczyć czekoladę ukochanej osobie i ażeby ów dar został jak najlepiej przyjęty.

Aktualizacja na Konnichiwie

14.02.2006 00:00 Kelly

Witamy wśród nas nowego autora HIROSHIEGO, który wszystkim miłośnikom J-rocka prezentuje historię legendarnego bandu X-Japan. Zapraszamy do działu J-Music.

Ponadto w dziale Kioto opis chramu Yasaka-jinja. Sam chram może nie jest specjalnie znany, czy pod jakimś względem wyróżniający się spośród tysięcy przybytków Kioto, ale niewątpliwe ma jeden powód do dumy: organizuje największy festiwal środkowej Japonii Gion-matsuri.

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij