Nowy dział na Konnichiwie - Kuchnia

18.02.2006 00:00 Kelly

Któż z nas, którzy lubimy Japonię, nie ma ochoty czasem na tempurę, albo miso. Właśnie dla takich osób, które lubią japońską kuchnię, albo pragną spróbować japońskich, czy mających swoje źródło w japońskiej tradycji, potraw otwieramy dział Kuchnia.

Sakura News

15.02.2006 00:00 Kelly

Jeszcze tylko dwa dni można będzie odwiedzić wystawę Nasza Japonia Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz. Sakura News informowały swego czasu o niej. Na stronie ambasady zainteresowani mogą odnaleźć opis otwarcia wystawy 19 stycznia wraz z przemówieniem Jego Ekscelencji ambasadora Japonii pana Ono Masaaki. Także pod tym adresem miejsce, godziny otwarcia oraz inne szczegóły.

Onet za Le Figaro zamieszcza artykuł o gejszach http://wiadomosci.onet.pl/1303620,2679,1,1,kioskart.html Przeczytać warto.

czytaj więcej »

Walentynki

14.02.2006 00:00 Kelly

Redakcja portalu życzy wszystkim Miłośnikom Kraju Kwitnącej Wiśni, żeby w ten Walentynkowy Wieczór otrzymali swoje choco-giri z rąk, z których najbardziej pragnęliby je otrzymać, a wszystkim Miłośniczkom, by miały okazję wręczyć czekoladę ukochanej osobie i ażeby ów dar został jak najlepiej przyjęty.

Aktualizacja na Konnichiwie

14.02.2006 00:00 Kelly

Witamy wśród nas nowego autora HIROSHIEGO, który wszystkim miłośnikom J-rocka prezentuje historię legendarnego bandu X-Japan. Zapraszamy do działu J-Music.

Ponadto w dziale Kioto opis chramu Yasaka-jinja. Sam chram może nie jest specjalnie znany, czy pod jakimś względem wyróżniający się spośród tysięcy przybytków Kioto, ale niewątpliwe ma jeden powód do dumy: organizuje największy festiwal środkowej Japonii Gion-matsuri.

Aktualizacja na Konnichiwie

09.02.2006 00:00 Kelly

Kolejna aktualizacja na Konnichiwie to opis chyba najsłynniejszego przybytku Kioto, świątyni Toji, której pięciokondygnacyjna pagoda stała się jednym z symboli Kioto i Japonii. Oczywiście dział Kioto.
Ponadto dział Recenzje wzbogacony o opis niezwykłej książki Japonia zmienna czy niezmienna. Rewelacyjna opowieść o Kraju Kwitnącej Wiśni, która wyszła spod pióra ś. p. Jolanty Tubielewicz.

Sakura News

08.02.2006 00:00 Kelly

Gazety japońskie podają w nagłówkach wiadomość o kolejnej ciąży księżnej Kiko, małżonki księcia Akishino, drugiego syna japońskiego cesarza Akihito. Jeżeli byłby to syn, byłby, według obecnego prawa, byłby trzecim wg prawa do tronu po obecnym Cesarzu, oraz następcy Naruhito. Tymczasem od ponad 40-u lat w rodzinie cesarskiej, dziedzicznej wyłącznie w linii męskiej, nie urodził się żaden chłopak. Niemniej, premier Junichiro Koizumi stwierdził, ze nie wycofa ustawy o dopuszczeniu kobiet do tronu. Oznaczać to będzie prawo do dziedziczenia dla księżniczki Aiko, córki następcy tronu książę Naruhito i jego żony Masako.

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij