Sakura News

01.03.2006 00:00 Kelly

Przypominamy o tym, ze wszyscy chętni do współtworzenia strony są proszeni o kontakt z Vivim, Kellym, lub też poprzez panel na stronie http://www.konnichiwa.pl/redakcja,nabor.html

Powróćmy jeszcze do igrzysk, ogólnie, bardzo dla Japonii nieudanych. Wspaniały występ i złoty medal Arakawy Shizuki wprawdzie wzbudził w Japonii wielką radość, jednakże zapewne dlatego, że właśnie był jedyny. Chizuka Kenichi, szef japońskiej delegacji olimpijskiej przepraszał na niedzielnej konferencji prasowej Japończyków za kiepski występ. Chizuka-san powiedział o występie mistrzyni: To ocaliło całą delegację japońską, włączając mnie. Jakkolwiek, bardziej niż kiepskie rezultaty muszą być szczegółowo przeanalizowane. Chciałbym, żeby każda organizacja (która wysłała sportowców na Olimpiadę) powzięła głębokie refleksje nad rezultatami. Mówił też, że oglądając jej występ, płakał, a jedno złoto warte jest dziesięciu brązowych medali. Na razie jednak zalecane przez pana Chizukę refleksje wziął sobie do serca premier Koizumi Junichiro, który rozważa poważne wsparcie zimowych sportów. Przypomina się tutaj sukces Japończyków na Olimpiadzie w Atenach. Dzięki dodatkowym pieniądzom i programom udało się doskonale przygotować zawodników, tak, że przywieźli 37 medali, najwięcej w historii japońskich występów.

czytaj więcej »

Aktualizacja na Konnichiwie

25.02.2006 00:00 Kelly

Proponujemy odwiedzenie wielkich zabytków wspaniałego Kioto, dwóch zamków: cesarskiego Gosho oraz Nijo, warowni shogunów Tokugawa . Obydwa opisy w dziale Kioto.

Sakura News

24.02.2006 00:00 Kelly

Występ godny Czempiona Igrzysk Olimpijskich Shizuki Arakawy, walkę do upadłego Fumie Suguri oraz dramat Miki Ando mogliśmy obejrzeć wczoraj wieczorem. Dla Japonii, która, ogólnie rzecz biorąc, spodziewała się znacznie więcej po swoich sportowcach, panie startujące w konkurencji solistek jazdy figurowej były poważną nadzieją, aby zdobyć jakikolwiek medal. Nadzieje się spełniły, wszystko jednak zaczęło się od dramatu Miki Ando. Piękna Mikitty, jak ją nazywają fani, w programie krótkim źle wykonała skok przy niezwykle trudnej kombinacji. Dlatego też zajmowała dopiero 8 miejsce. Jednak odległości pomiędzy zawodniczkami nie było do nienadrobienia. Trzeba było jedynie pojechać na maksa, ryzykować. Ostatecznie miejsce 8 czy 18 to jedna brocha, gdy jest szansa zdobycia medalu. Decyzję taką właśnie podjęła Miki Ando. Gdyby jej się udało, mogło być nawet srebro. Niestety, pech, pech, pech. Przy wykonywaniu najtrudniejszych figur trzeba mieć trochę farta, tego jednak wczoraj Miki-san nie miała. Tak jak obiecała wcześniej, spróbowała najpierw poczwórnego skoku, który wykonuje jako jedyna kobieta na świecie. Pech, upadek. Potem wiadomo było, ze medal odpłynął w sferę marzeń. Wkradły się nerwy, kolejne niepowodzenia, zaliczenie bandy etc. Wreszcie łzy. Pech, pech, pech, 15 miejsce.

czytaj więcej »

Sakura News

22.02.2006 00:00 Kelly

Serdecznie zapraszamy wszystkich do współtworzenia portalu Konnichiwa & Straż Przyboczna. Prosimy informacje w tej sprawie wysyłać poprzez formularz na stronie http://www.konnichiwa.pl/redakcja,nabor.html

Turyn: póki co Polska równa się Japonii medalowo, jednakże najprawdopodobniej ta proporcja niedługo się zmieni na korzyść Kraju Kwitnącej Wiśni. Tam zresztą także mają nadzieję na jakikolwiek sukces. Dowodzi tego niezwykła oglądalność zawodów solistek w łyżwiarstwie figurowym.

czytaj więcej »

Zmiana adresów naszych stron

21.02.2006 00:00 Vivi

Zmieniły się adresy naszych serwisów, poniżej znajdują się poprawne:

www.konnichiwa.pl - Konnichiwa
www.forum.konnichiwa.pl - Forum
www.encyklopedia.konnichiwa.pl - Encyklopedia Japonii
www.origami.konnichiwa.pl - Origami Shrine
www.strazprzyboczna.konnichiwa.pl - Straż Przyboczna
www.komei-jyuku-polska.prv.pl - Komei Jyuku Polska

Sakura News

20.02.2006 00:00 Kelly

Wszystkich miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni zapraszamy do wspólnego budowania portalu. Prosimy informacje w tej sprawie wysyłać poprzez formularz na stronie http://www.konnichiwa.pl/japan/redakcja,nabor.html .Jednocześnie dziękujemy tym, którzy już wyrazili swój akces i mamy nadzieję, ze dzięki naszym wspólnym wysiłkom portal będzie bogatszy, przede wszystkim jednak, będzie skupiał coraz więcej osób, które interesują się Japonią i chcą dać swoim zainteresowaniom wyraz.

Chwilowo Polska i Japonia mogą się pochwalić równą ilością medali olimpijskich wywalczonych w Turynie, czyli dokładnie niczym. Media w Japonii uważają występ turyński za bardzo nieudany. Wiele mówi np. tytuł w Mainichi Daily News: In one of worst Olympics for Japan, figure skaters offer glimmer of hope. Właśnie, wydaje się, że tylko łyżwiarki figurowe mogą coś zdziałać, przy czym z trójki Fumie Suguri, Shizuka Arakawa i Miki Ando największe szanse daje się tej środkowej. Na Mainichi Daily News więcej, w tym dostępna do obejrzenia konferencja prasowa ładnych japońskich łyżwiarek. Mam nadzieję, że uda się coś dziewczynom wywalczyć, natomiast najmocniej kciuki będę trzymał za Miki Ando. Ano zobaczymy. Szkoda tylko, że na igrzyska z powodu zbyt młodego wieku nie mogła pojechać piętnastolatka Mao Asada, jedyna kobieta, która ostatnio potrafiła wygrać z Rosjanką Słucką. Czy ktoś inny ma jeszcze jakieś szanse? Możliwe, że Joji Kato w panczenie. Wobec braku sukcesów olimpijskich można się pocieszać tym, że w sobotę piłkarska reprezentacja Japonii zwyciężyła 2 do 0 Finlandię.

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij