Sakura News

23.05.2006 00:00 Kelly

Przypominamy o tym, ze wszyscy chętni do współtworzenia strony są proszeni o kontakt poprzez panel na stronie http://www.konnichiwa.pl/redakcja,nabor.html

Minister Spraw Zagranicznych Taro Aso przybył do Dohy na regionalną konferencję krajów azjatyckich. Wśród spotkań, które odbędzie do najważniejszych będą należeć rozmowy z ministrem Ban Ki Moonem z Korei Południowej oraz ministerm Li Zhaoxingiem z Chin. Tematów jest wiele: od zagrożenia powodowanego przez Koreę Północną, po kwestie Yasukuni oraz spory wokół wysepek na Morzu Japońskim zwanych przez Koreę Dokdo, a Takeshima przez Japonię.

Premier Junichiro Koizumi odwiedzi Stany Zjednoczone i 29 czerwca spotka się w Waszyngtonie z prezydentem Bushem. Wcześniej prezydent Bush odwiedził Japonię w listopadzie i w Kioto spotkał się z japońskim premierem. Prawdopodobnie amerykańska wizyta premiera obejmie także Kanadę.

Nie tylko ludzie mają nadwagę, czasami przydarza się to także zwierzętom. Miniaturowy konik z tokijskiego Ueno ZOO Shinobu ma nadwagę i musi zrzucać kilogramy. W kwietniu Shinobu ważył 117 kilo, powinien zaś 27 mniej stąd wdrożono mu specjalny program ćwiczeń, które podobno jednak nie są tym, co konik - grubasek lubi najbardziej.

Kod Leonarda Da Vinci zarabia w Japonii
. Obejrzało film w weekend 930 tys. widzów, którzy wnieśli opłaty 1,28 miliarda jenów. Rzecznik Sony Pictures Entertainment Inc. Keiko Kurihashi stwierdził, że film wywołał jedynie niewielkie kontrowersje. Rzecznik wspomniał, że film jest grany na 863 ekranach, obecnie stanowiąc największy hit tego roku.

Japończycy i wielorybnictwo -dotychczas słyszeliśmy o tym głównie za sprawą kontrowersyjnych polowań na te wielkie ssaki i sprzedaży ich mięsa, jako psiej karmy. Jednakże teraz miłośnicy wielorybów nie powinni czuć się zaniepokojeni okrętami opuszczającymi porty: Shiogama, Onomichi i Shimonoseki. Stanowią one bowiem flotyllę badawczą prac naukowych organizowanych przez Institute of Cetacean Research, pozarządową organizację mającą swoją siedzibę w Tokio, sponsorowaną przez Ministerstwo Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa. Wśród wielu ważnych elementów naukowych wpisanych w program wyprawy wyróżnia się m. in. ciekawa i inspirująca, zapewne, czynność, jaką jest zbieranie wielorybiej spermy.

Liczba wypadków kolejowych w Japonii wzrasta. Porównując z rokiem 2004 liczba zabitych i rannych na kolei podniosła się z 663 osób do 1358.

Niedługo rozpoczyna się wizyta Cesarskiej Pary Akihito i Michiko w Indochinach. Ich Cesarskie Moście odwiedzą Singapur, Malezję oraz Tajlandię. Głową oficjeli towarzyszących cesarskiej parze będzie były szef japońskiego MSZ-u Yoriko Kawaguchi.

Jaki numerek można wymyślić w szkole, żeby zrobić kawał nauczycielowi? Uczennica 9-ej klasy gimnazjum w Sapporo zabawiała się podrzucając narkotyki do nauczycielskiego jedzenia. Wiadomo o co najmniej 3ech takich przypadkach od lutego w różnych szkołach największego miasta na Hokkaido. Jedna z uczennic swój czyn tłumaczyła wkurzeniem na nauczyciela, który objechał ją za pisanie listu podczas lekcji.

Kolejny, siódmy już tom mangi Seimaden You Higuri ukazuje się nakładem Waneko.

Informacje pochodzą ze stron:
http://home.kyodo.co.jp/
http://mdn.mainichi-msn.co.jp/
http://www.topix.net/world/japan
http://www.crisscross.com/jp/
http://www.japantimes.com/

 

« wstecz