Sakura News

05.05.2006 00:00 Kelly

Wszyscy chętni do współtworzenia strony są proszeni o kontakt, najlepiej poprzez panel na stronie http://www.konnichiwa.pl/redakcja,nabor.html

Premier Junichiro Koizumi spotkał się 4 maja w Sztokholmie z swym szwedzkim odpowiednikiem Goranem Perssonem. Jednym z poruszanych tematów była sprawa Korei Północnej. Podczas swojej podróży premier odwiedził także Ghanę oraz Etiopię.

Trochę ciszej na Okinawie? Całkiem możliwe. Japoński rząd wezwał Amerykanów stacjonujących w bazie Kadena pod dowództwem gen. Harolda Moultona do redukcji lotów nocnych oraz zwiększenia bezpieczeństwa. We wtorek w bazie miał niewielki incydent, kiedy uszkodziło się podczas lądowania koło samolotu F-15. Wprawdzie nikt nie odniósł szkód, jednak mieszkańcy okolic obawiają się wypadków.

Dai-ichi Mutual Life Co. przeprowadził badania wśród dzieci chodzących do szkoły podstawowej oraz przedszkoli. Pytanie było proste: Kim chciałbyś zostać, kiedy dorośniesz? Wśród chłopców trzy pierwsze pozycję zajęli:
baseballista,
piłkarz,
nauczyciel akademicki lub uczony.
Zupełnie inaczej odpowiadały dziewczynki. Wygrały:
sprzedawczyni spożywczego,
pielęgniarka,
przedszkolanka.
Wysokie miejsca zdobyły także: nauczycielka, kwiaciarka oraz śpiewaczka.

Niedźwiedzie często unikają ludzi, jednak nie zawsze, jak przekonał się Mineyuki Sakamoto wędrujący z przyjaciółmi górskim lasem Furukakumy. Spotkali dwa niedźwiedzie, prawdopodobnie matkę oraz małego niedźwiadka. Niedźwiedzica zaatakowała Sakamoto raniąc go, natomiast pozostałym turystom nic się nie stało. Sprawa skończyła się na trzytygodniowym leczeniu pechowca.

776 osób japoński rząd dekoruje medalami honoru. Wśród wyróżnionych są 174 kobiety, co stanowi 22% ogółu. Jak wspomniał przedstawiciel rządu, jest to największy odsetek w historii. Wśród nich są m. in. Shizuka Arakawa, aktor kabuki Nizaemon Kataoka i aktorka Sayuri Yoshinaga. Nagrodę otrzymuje także 9 organizacji.

Rekord ilości amerykańskich turystów w Japonii. Przyjechało ich 822,000, co oznacza wzrost o 30% porównując z rekordowym rokiem 2003.

Odkryto najdłuższą jaskinię w Japonii. Pozarządowa organizacja The Association for Cave Exploration ogłosi plan jaskini, która ma długość co najmniej 24 kilometry, na sesji Japan Association of Groundwater Hydrology, która odbędzie się 20 maja na Uniwersytecie Tokijskim.

Ponadto ze świata mangi:
do sprzedaży trafia 12 tom przygód zakręconego nauczyciela Onizuki autorstwa Toru Fujisawy,
pojawia się nowy komiks o tematyce wojennej noszący tytuł CAT SHIT ONE autorstwa Motofumiego Kobayashi. Manga opowiada o losach trzech przyjaciół z amerykańskiej jednostki zwiadowczej i ich dramatycznych przeżyciach podczas wojny w Wietnamie,
wchodzi wlasnie kolejne, ósme wydanie 1 części popularnej serii Jak powstaje manga. W tym tomie autorzy omawiają podstawowe przybory do rysowania oraz kilka bazowych technik dotyczących tworzenia komiksu.

Informacje pochodzą ze stron:
http://home.kyodo.co.jp/
http://mdn.mainichi-msn.co.jp/
http://www.topix.net/world/japan
http://www.crisscross.com/jp/
http://www.japantimes.com/
http://english.people.com.cn/

 

« wstecz