Sakura News

22.02.2006 00:00 Kelly

Serdecznie zapraszamy wszystkich do współtworzenia portalu Konnichiwa & Straż Przyboczna. Prosimy informacje w tej sprawie wysyłać poprzez formularz na stronie http://www.konnichiwa.pl/redakcja,nabor.html

Turyn: póki co Polska równa się Japonii medalowo, jednakże najprawdopodobniej ta proporcja niedługo się zmieni na korzyść Kraju Kwitnącej Wiśni. Tam zresztą także mają nadzieję na jakikolwiek sukces. Dowodzi tego niezwykła oglądalność zawodów solistek w łyżwiarstwie figurowym.

W rejonach Kanto i Kansai transmisja osiągnęła oglądalność 11,1%, czyli niezwykle dużo, biorąc pod uwagę, że mówimy o porze dnia pomiędzy 4:30 a 5:00 rano. W Polsce taka oglądalność byłaby przyzwoita nawet na prime time. Wczoraj miał miejsce program skrócony, w którym obok innych pań prezentowały się Shizuka Arakawa, Fumie Suguri i Miki Ando.

Pierwsza na lodzie pojawiła się Miki. Cóż powiedzieć, dziewczyna ma rzeczywiście urodę niebanalną. Ubrana była w kostium koloru ciemnego brązu, łącznie z ciemnobrazowymi rajstopami. Gdyby też program jej wyszedł, zawierałby najtrudniejszą kombinację. Tyle, że przy drugim skoku kombinacji lądowanie nie było czyste. Skończyło się więc na 8 miejscu. Cóż, Miki Ando zapowiada walkę i daje do zrozumienia, ze rozważa możliwość wykonania skoku z poczwórnym obrotem. Jest ona jedyną zawodniczką, która taki element wykonuje. Nie do końca wyszedł też program solistce, na którą fani japońskiej drużyny najbardziej liczyli. Shizuka Arakawa wykonała program do Fantaz Chopina ogólnie czysto, ale kombinacja miała być trudniejsza. Niestety, dziewczynie nie wyszedł pierwszy skok w kombinacji, w którym pozycja solistki została nieco odchylona od pionu. Wykręcenie więc kolejnego potrójnego skoku było ryzykowne. Dlatego też Shizuka Arakawa zrezygnowała z trójki, zadawalając się podwójnym skokiem. Wykonana trójka, dałaby jej pewnie prowadzenie, a tak, póki co 3 miejsce. Czwarte natomiast ostatecznie zajęła Fumie Suguri, która wykonała swój program również na poziomie dobrym. Poniżej prezentujemy miejsca po programie krótkim. Widać doskonale, że, tak jak przewidywano, konkurs solistek przekształcił się w pojedynek japońsko amerykańsko rosyjski.

1 COHEN Sasha 66.73
2 SLUTSKAYA Irina 66.70
3 ARAKAWA Shizuka 66.02
4 SUGURI Fumie 61.75
5 MEISSNER Kimmie 59.40
6 GEDEVANISHVILI Elene 57.90
7 HUGHES Emily 57.08
8 ANDO Miki 56.00
9 ROCHETTE Joannie 55.85
10 MEIER Sarah 55.57
Niemniej, należy zauważyć, że chociaż po krótkim programie wyłoniła się trzyosobowa czołówka, to, biorąc pod uwagę, że w programie dowolnym można uzyskać wiele więcej punktów, sprawa miejsc jest całkiem otwarta. Kolejna transmisja w czwartek polskiego czasu. Trochę zdjęć z 12 dnia igrzysk można zobaczyć na http://mdn.mainichi-msn.co.jp/photospecials/graph/0602turinday12/1.html

http://www.crisscross.com/jp/superview/picture/9AE Jeżeli Panie marzycie o ślubnej sukni, zapraszam na powyższy link. Mały drobiazg, pokazany strój kosztuje 2,2 miliarda jenów i jest wysadzana diamentami. W sukni we wtorek zaprezentowała się 24-oletnia aktorka Nana Katase.

Czyżby japońsko - chińskie ocieplenia? Możliwe, bowiem rozmowy japońskiego ministra handlu Toshihiro Nikai z jego odpowiednikiem w Pekinie Bo Xilai rozpoczęły się we wtorek. Spotkanie polityków wysokiej rangi będzie pierwszym po wydarzeniach w świątyni Yasukuni w ubiegłym roku.

Reaktor nr 3 w elektrowni jądrowej nr 1 w Fukushimie zamknięty został w środę, powiedział Motoyasu Tamaki rzecznik Tokyo Electric Power Co.

Nawet w Japonii popełniają niekiedy błędy. Podczas egzaminu w Tokyo do School of International Politics, Economics and Business pytano o wojnę koreańską. Według twórców pytań wojna jest skończona, tymczasem, technicznie rzecz biorąc, nie jest to prawda, co odkryto dopiero po zakończeniu egzaminu.

Ile będzie kosztować PlayStation 3? Prawdopodobnie 800 dolarów, co będzie o wiele wyższą ceną od konkurencyjnych Cboxa i Nintendo Revolution. Zazwyczaj producenci sprzedają stacje poniżej kosztów natomiast zarabiają na grach. Widać, Sony nie zdecydowało się na ten zabieg, tylko może sprzedawać po kosztach. Zastanawiające, czy to ostatnia informacja na temat kosztów PlayStation.

Oddano w czwartek 97 port lotniczy w Japonii i 3 w regionie Kansai po Itami i Kansai pobudowanym na sztucznej wyspie. Nosi on nazwę Airport Kobe i jest pierwszym oddanym do użytku, sfinansowanym przez władze regionalne. Kosztował on 300 mld jenów. Ceremonii otwarcia dokonał burmistrz Kobe Tatsuo Yada. Nowy port lotniczy jest zbudowany na 272 hektarach oraz posiada 2,5-kilometrowy pas startowy. Otwarty ma być od 7.00 rano do 10.00 wieczorem. JAL, All Nippon Airways i Skymark Airlines zaoferują 27 lotów pomiędzy Kobe I siedmioma innymi miastami m. in. Tokio, Sapporo i Naha. Przewidywany ruch roczny wyniesie ok. 3.19 miliona pasażerów

Informacje pochodzą ze stron:
http://home.kyodo.co.jp/
http://mdn.mainichi-msn.co.jp/
http://www.pb.pl/content.aspx
http://www.topix.net/world/japan
http://www.crisscross.com/jp/

 

« wstecz