Sakura News

10.01.2006 00:00 Kelly

Konnichiwa & Straż Przyboczna zaprasza wszystkich chętnych wspólnego do tworzenia portalu. Informacje na podstronie Redakcja.

Krakowskie Centrum, Manggha, dzisiaj godzina 18.00: wykład z cyklu Od shintoizmu do chrześcijaństwa pt. Jodo Shinshu czyli Prawdziwa Szkoła Czystej Krainy, Budda jak Zbawiciel, praktyka jako zawierzenie Imieniu - prowadzący Maciej Magura Góralski

Ciekawy artykuł Relaks po japońsku Justina McCurry zaprezentowany przez Onet http://przewodnik.onet.pl/1148,1660,1304805,artykul.html przedstawia brytyjska gazeta The Guardian. Autor opisuje swój pobyt na Kiusiu, totalnie różny od przebywania w wielkich metropoliach Honsiu. Skrótowo: plaża, wulkan, onsen i alkohol plus trująca, nieodpowiednio przyrządzona, ryba fugu.

Także w Japonii trwają przygotowania do igrzysk olimpijskich. Jedną z japońskich nadziei na dobre miejsce w Turynie jest łyżwiarka Ando Miki. W jej Chukyo High School w Nagoi odbyło się specjalne pożegnalne party, gdzie przeszło tysiąc koleżanek i kolegów życzyło jej powodzenia. Przypomnijmy, ze pierwszą japońską medalistką w jeździe figurowej na lodzie była Ito Midori, zdobywczyni srebrnego medalu z Albertville w 1992 roku.

Książę Tomohito znowu krytykuje pomysły osadzenia kobiety na Chryzantemowym Tronie. Kuzyn Cesarza, piąty w sukcesji do tronu stał się słynny w październiku po swojej wypowiedzi, w której zaproponował przywrócenie zwyczaju konkubin cesarskich. Tym razem pod jego ostrzałem znalazł się rząd, który przychyla się ku zmianom Prawa Domu Imperialnego, które dopuszczałoby niewiasty do dziedziczenia tronu.

Zenkoku Teishu Kanpaku Kyokai, czyli Narodowe Stowarzyszenie Męskich Szowinistów miało w sobotę zjazd w Fukuoce. Członkowie stowarzyszenia pragną propagować tradycyjny model rodziny z dominującym mężem. Członkowie stowarzyszenia przybrali tytuły teishu, co oznacza głównego zarządcę.

Zginęły już 63 osoby w Japonii podczas największych śnieżyc od 60 lat. W prefekturze Niigata spadło 3,94 m śniegu, co pobiło zeszłoroczny rekord o kilkadziesiąt centymetrów, Wiele osób zostało odciętych od świata. Pomocy udzielają żołnierze Sił Samoobrony, którzy zajmują się odśnieżaniem szlaków i miejscowości. Niestety, meteorolodzy zapowiadają dalsze opady.

W wieku blisko 102 lat zmarł w szpitalu w Tokio legendarny narciarz japoński Keizo Miura w rezultacie przebytego w zeszłym roku wylewu. Do historii przeszedł jego pięciogodzinny zjazd 22-ukilometrową trasą Białej Doliny na Mont Blanc w 99 rocznicę urodzin..

Tradycja to trwająca od 1869 roku. Ich Cesarskie Moście wraz z dygnitarzami oraz ludźmi nauki wzięli udział w tradycyjnym, corocznym wykładzie akademickim, który został zorganizowany w Pawilonie Sosny (Matsu-no-Ma) Pałacu Cesarskiego.

Informacje pochodzą ze stron:
http://www.gazeta.pl/
http://www.japantimes.com/
http://home.kyodo.co.jp/
http://mdn.mainichi-msn.co.jp/
http://www.hellomagazine.com/
http://www.topix.net/world/japan
http://www.manggha.krakow.pl/
http://www.onet.pl/

 

« wstecz