Sakura News

21.02.2007 00:00 Kelly

Także w Japonii zima nie trzyma. Zdjęcie na stronie Kyodo News http://home.kyodo.co.jp/modules/fstPhotos/index.php?photoid=19634 ukazuje ptaki powracające z zimowych leży na północ. Przypomnijmy, że olbrzymie tereny zamieszkiwane przez łabędzie mieszczą się głównie na Hokkaido.

Polscy uczniowie mają problemy z tradycją oraz przyzwoleniem ogólnym na napastowanie słabszych, czy młodszych. Identycznie jest w Japonii i niezwykle ciężko takie sprawy naprawiać, ponieważ żadna ze stron nie chce o tym mówić. Jedną z metod zapobiegania owemu procederowi jest 24-godzinna gorąca linia 0570-0-78310 specjalnie przeznaczona dla takich przypadków. Dzwoniąc na ten numer słyszy się nayami io, czyli powiedz o swoich kłopotach. Zobaczymy, czy metoda będzie skuteczna w prefekturze Nara, gdzie linia działa. Jeżeli tak, być może pomysł zostanie rozwinięty.

Wielkie sushi może być przygotowane nie tylko w Japonii. Ukraina postanowiła dorównać Orientowi http://mdn.mainichi-msn.co.jp/videos/news/20070221p2g00m0in018000c.html

Onsen. Beppu, Noboribetsu, Kusatsu to miejsca do których walą drzwiami i oknami miłośnicy wypoczynku. Jednakże nie wszystko zawsze jest idealnie nawet w Japonii. Ciekawy tekst o onsenach oraz nowych przepisach przeciwko zanieczyszczeniom na stronie Mainichi Daily News http://mdn.mainichi-msn.co.jp/waiwai/news/20070217p2g00m0dm019000c.html

Planowano inwazję na Japonię. Przywódcy Chin, ZSRR oraz Korei Północnej spotkali się w grudniu 1950 roku i zdecydowali o inwazji w kwietniu roku następnego. Desantowamy miał zostać także Tajwan. Takie rewelacje odnalazło Kyodo News w National Archives w Londynie.

Przy okazji, niedługo Japonię odwiedzi rosyjski premier Michaił Fradkow. Spotka się z premierem Shinzo Abe oraz szefem MSZ-u Taro Aso. Spotkanie może przebiegać w niezwykle ciekawej atmosferze, biorąc pod uwagę nieporozumienia obydwu krajów w kwestii Kuryli. Jednakże póki co Japonię odwiedził wiceprezydent USA Dick Cheney, przeciwko czemu protestowała grupa aktywistów z organizacji antywojennych należących do Hansen Toso Jikko Iinkai.

Ambasada Japonii w Polsce informuje o Projekcie Polsko-Japońskie Centrum Efektywności Energetycznej oraz Trzecim Seminarium Informatycznym dla Europy Środkowo-Wschodniej w ramach programu szkoleń dla krajów trzecich. Szczegóły obydwu trwających już przedsięwzięć na stronie http://www.pl.emb-japan.go.jp/

Obecna nauka potrafi wyhodować ząb z mikroskopijnego drobiażdżku. Dokonali tego japońscy naukowcy. Profesor Takashi Tsuji z Tokyo University of Science w prefekturze Chiba potwierdził, ze wszczepiony myszy ząb potem normalnie rósł i się rozwijał. Jest to pierwsze wydarzenie tego typu, że zaledwie z kilku komórek wyhodowano organ.

1 marca o godzinie 18.00 odbędzie się w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha otwarcie wystawy grafiki Ryszarda Otręby Strefa ciszy oraz 7 marca 2007 o godzinie 18.00 otwarcie wystawy Zanikająca tradycja. Ise-katagami i kimono. Inne wydarzenia na stronie http://www.manggha.krakow.pl/

Wrocławski Coolkon http://www.coolkon.rpg.pl/3ed/ przygotowuje atrakcje także dla miłośników Japonii, szczególnie mangi oraz anime. Konwent odbędzie się w dniach 2-4 marca 2007. Szczegóły na stronie konwentu.

Przypominamy, że nastąpiła także zmiana techniczna. Kolega Vivi wprowadził modyfikację komentarzy pod wszystkimi newsami. Jeżeli klikniecie na link oznaczony komentarze umieszczony pod każdym newsem, także tym, który obecnie piszę, automatycznie zostaniecie przeniesieni do specjalnego działu na forum, przeznaczonego do dyskusji na temat wszelkich aktualności. Dotyczy to zarówno aktualnych spraw politycznych, społecznych, kulturowych, jak również nowych tekstów.

Informacje pochodzą ze stron:
http://home.kyodo.co.jp/
http://mdn.mainichi-msn.co.jp/
http://www.topix.net/world/japan
http://www.crisscross.com/jp/
http://www.japantimes.com/
http://www.pl.emb-japan.go.jp/
http://www.topix.net/world/japan
http://www.reuters.com/home
http://www.manggha.krakow.pl/

 

« wstecz