Promocja książki "Ostrze paragrafu"

30.08.2007 00:00 Vivi

Młody, doskonale wykształcony Makito Yano, będący u progu kariery zawodowej i naukowej, zostaje zamordowany na parkingu przed hipermarketem przez nieznanego mężczyznę, który niewiele wcześniej opuścił szpital dla psychicznie chorych. Morderca i ofiara spotkali się w miejscu zbrodni przypadkowo. Sprawca kilka minut wcześniej zabrał nóż ze stoiska w hipermarkecie.

Rodzice Makito, Keiji i Chie Yano, nie mogą pogodzić się ze stratą syna, próbują znaleźć winnych tej zbrodni. Dociekają, dlaczego człowiek niebezpieczny dla otoczenia, sprawca zbrodni, opuścił szpital bez jakiejkolwiek kontroli organów wymiaru sprawiedliwości, mimo że wcześniej wiadomo było, że stanowi zagrożenie dla innych. Sprawa trafia także do sądu. Okazuje się, że podobne zdarzenia mogą mieć miejsce w każdej chwili, że prawo jest w takich przypadkach bezsilne. Co zrobić z człowiekiem psychicznie chorym, niebezpiecznym dla otoczenia, kiedy kończy się jego hospitalizacja? Keiji i Chie Yano próbują to ustalić.

Składając zamówienie poprzez stronę www.ksiegarnia.branta.com.pl i dopisując w uwagach "www.konnichiwa.pl - 20% rabatu" czytelnicy naszego japonistycznego wortalu otrzymają 20% rabatu.

« wstecz