Patronat medialny filmu Bunt

21.06.2009 00:00 Vivi

Z przyjemnością informujemy, że wortal Konnichiwa objął patronatem medialnym premierę DVD filmu Masaki Kobayashiego "Bunt". Wydawcą filmu na DVD w Polsce jest Blink

Rok 1725, czas rządów dynastii Tokugawa. Samuraj Sasahara (Toshiro Mifune), wielki i powszechnie szanowany mistrz miecza, jest jednym z najbardziej zaufanych podwładnych księcia Matsudaira. Pewnego dnia jego syn zostaje zmuszony do poślubienia będącej w ciąży kochanki władcy. Wkrótce po porodzie, dziecko staje się następcą tronu i matka zostaje wezwana z powrotem na dwór. Młodych łączy jednak szczere uczucie, więc samuraj Sasahara, głowa rodziny, odmawia jej powrotu. Wtedy kobieta zostaje uprowadzona, a mężczyznom poleca się popełnienie harakiri. Ojciec i syn buntują się. Łamiąc zasadę bezwzględnego posłuszeństwa muszą podjąć walkę na śmierć i życie.

"Bunt" to arcydzieło kina samurajskiego wyróżnione nagrodą w Wenecji w 1967 roku. Jego twórcą jest Masaki Kobayashi, reżyser "Harakiri". W roli głównej wystąpił Toshiro Mifune, jedna z ikon japońskiego kina.

Reżyseria: Masaki Kobayashi
Scenariusz: Shinobu Hashimoto
na podstawie powieści Yasuhiko Takiguchi
Muzyka: Toru Takemitsu
Rok produkcji: 1967
Produkcja: Japonia
Gatunek: kostiumowy, dramat

www.azjamania.pl

 

« wstecz