Łódzki Dzień Sushi Edycja Specjalna - Smaki Dalekiego Wschodu - aktualizacja

06.09.2016 22:51 Sebastian Homan

Podczas specjalnej edycji Łódzkiego Dnia Sushi – Smaki Dalekiego Wschodu mieszkańcom Łodzi specjały zaserwują najlepsze restauracje oraz food truckowcy specjalizujący się w kuchni azjatyckiej. Podczas wydarzenia nie zabraknie także atrakcji związanych z kulturą krajów Dalekiego Wschodu m.in. warsztaty kaligrafii i origami, pokazy łucznictwa czy warsztaty i degustacja z tradycyjnego zaparzania herbaty.

Łódzki Dzień Sushi Edycja Specjalna - Smaki Dalekiego Wschodu odbędzie się 17 września 2016 roku w godzinach 11:00 –20:00 w Łodzi. Wstęp na teren Festiwalu jest bezpłatny!

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1148602111852926/

Od 2015 roku podczas Łódzkiego Dnia Sushi w Strefie Piotrkowska 217 celebrowany jest Międzynarodowy Dzień Sushi. Wydarzenie gromadzi łódzkie restauracje japońskie i sushi bary przybliżając gościom Festiwalu nie tylko smaki Kraju Kwitnącej Wiśni, ale również jej kulturę i obyczaje. Sukces pierwszej edycji i ogromne zainteresowanie Łodzian zaowocowały organizacją kolejnych edycji wydarzenia – tym razem już czwartej.

Podczas wrześniowej edycji specjalnej nie zabraknie wyjątkowych potraw Dalekiego Wschodu. Po raz pierwszy w ramach Łódzkiego Dnia Sushi pojawią się tajskie lody. Przygotowywane na oczach gości od postaw są niezwykłym, kulinarnym show! Zmrażane na miejscu z dodatkiem sezonowych owoców zdobyły już swoich miłośników w Tajlandii, Chinach i USA – teraz walczą o podniebienia w Europie!

W menu pojawią się także znane i lubiane propozycje tradycyjnych sushi rolek w smacznych odsłonach m.in. sushi na bazie serka philadelphia z łososiem czy marynowanym kurczakiem w panierce. Na tych, którzy nie przepadają za standardową wersją sushi czekać będą łódzkie hand roll’e w różnorodnych wariantach smakowych oraz onigiri czyli japońskie kanapki ryżowe! Zjeść będzie można także krewetki w cieście tempura.

W ramach kulinarnej podróży po krajach Dalekiego Wschodu goście wydarzenia wezmą udział w streetowych warsztatach herbacianych! „Sześć Kolorów Herbaty” będzie spotkaniem wprowadzającym uczestników w złożony i pozornie skomplikowany świat herbaty: świat odmian, gatunków, rodzajów i tradycji ich spożywania. Podczas wykładu poznają oni nie tylko legendy o prapoczątkach herbacianej tradycji w Chinach, również dowiedzą się, dzięki moderowanym degustacjom, czym właściwie różni się herbata zielona od herbaty oolong, dlaczego pu-erh nie powinien być nazywany herbatą czerwoną oraz czym dla Chińczyków są „nasze” herbaty czarne a także które z herbat najlepiej smakują świeże, a które dojrzewają przez lata - jak dobre wino.

Wydarzenie będzie także okazją do zapoznania się z kulturą Dalekiego Wschodu w ramach atrakcji towarzyszących m.in, warsztatach origami i kaligrafii czy pokazie i możliwość ubrania tradycyjnego stroju japońskiego!

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska, Wojewoda Łódzki Pan Zbigniew Rau

Patroni medialni: TVP ŁÓDŹ, Radio Eska, Cook Magazine, Radio Żak, Plaster Łódzki, Krajobraz miejski.pl, Łódź Wydarzy Się, Magazyn Torii, Portal Konnichiwa, Radio Aoi

« wstecz