Kumagai. Droga wojownika - patronat medialny

23.11.2008 00:00 Vivi

Premiera książki "Kumagai. Droga wojownika" już za parę dni - 28 listopada.
Kumagai Naozane był japońskim wojownikiem sławnym z tego, że ściął głowę młodemu samurajowi Atsumori. Wydarzenie to stało się osnową jednej z najbardziej znanych historycznych sag dawnej Japonii, Opowieści Heike.

Stary wojownik Kumagai wspomina swoją przeszłość i porównuje ją z Opowieściami Heike. Wspomina życie na cesarskim dworze, przywołuje w pamięci cuda miasta Kioto oraz wojnę, w której prowadził klan Heike do władzy, a później był świadkiem jego upadku.
Wśród wielu zalet tej barwnej kroniki głęboką satysfakcję daje czytelnikowi odkrycie sposobu, w jaki natura tego prostolinijnego człowieka przemawia do nas z głębin czasu i jego otoczenia.

Donald Richie jest jednym z głównych autorytetów Zachodu w sprawach japońskiej kinematografii. Napisał między innymi "The Films of Akiro Kurosawa", "The Inland Sea", i "Public People, Private People". Spośród wszystkich swoich książek najwięcej czasu (ponad dziesięć lat) poświęcił na powieść "Kumagai. Droga wojownika" - tę, którą niniejszym przedstawiamy polskiemu czytelnikowi. Jest też ona najbardziej osobistą jego książką.

data premiery: 28 listopada 2008
ISBN: 978-83-60504-65-9
cena: 29,99 zł
wymiary: 125 x 195
liczba stron: 336
oprawa: miękka ze skrzydełkami

www.redhorse.pl

 

« wstecz