Książka "Mistrz Pu Pu"

23.02.2008 00:00 Vivi

Chcielibyśmy poinformować, że książka "Mistrz Pu Pu" - japońska fantastyka nagrodzona Japan Fantasty Novel Award, której akcja rozgrywa się w Chinach za czasów dynastii Tangjest już w druku. Autor książki (Hideyuki Niki) napisał kilka słów wstępu specjalnie do Polskiego wydania!
Premiera odbędzie się w nietypowym terminie, bo 29 lutego.

"Chiny, czasy dynastii Tang. Wáng Bian - dwudziestodwuletni młodzieniec, syn emerytowanego urzędnika, choć nie jest już dzieckiem, nie pali się ani do pracy, ani do ożenku. Całymi dniami snuje się bez celu, czym spędza ojcu sen z powiek.
Sielanka kończy się bezpowrotnie, gdy chłopak spotyka nieśmiertelnego maga-pustelnika. Pustelnik, którego wygląd i zachowanie odbiegają od wyobrażeń Biana o tego rodzaju istotach, przyjmuje młodzieńca na swojego ucznia. Niezwykła para rozpoczyna pełną przygód podróż, obfitującą w spotkania z wieloma dziwnymi stworzeniami, które do tej pory były dla młodego mężczyzny jedynie postaciami z mitologii. Co czeka bohatera u kresu podróży? Czy uda mu się dotrzymać kroku niemal półboskiej istocie? Jedno jest pewne - Wang Bian już nigdy nie będzie tym samym beztroskim młodzieńcem."

Mistrz Pu Pu to magiczna opowieść pełna nawiązań zarówno do taoizmu, jak i do mitologii chińskiej.

więcej na http://www.hanami.pl

« wstecz