Konwent Project: Balcon 2011

26.06.2011 11:26 Sebastian Homan

Dwa dni wystarczą, żeby przenieść się w klimat Kraju Kwitnącej Wiśni, spróbować wybornego sushi, dać się oczarować aromatem prawdziwej herbaty i historiom nie tylko o samurajach.

Wszystko to 23-24 lipca br. w Bytomiu, w Państwowych Szkołach Budownictw - Zespole Szkół i Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Powstańców Śląskich 10. Stowarzyszenie Miłośników Kultury Japońskiej „Hikari” przygotowało dla wszystkich wiele atrakcji poświęconych mandze i anime oraz szeroko pojętej popkulturze japońskiej.

Uczestnicy nie muszą być obeznani z japońską kulturą, impreza poza atrakcjami skierowanymi dla otaku (tak poza Japonią nazywa się miłośników mangi i anime) zapewni rozrywkę także dla miłośników japońskiej kultury. Konwent będzie okazją do poznania zasad gry w Go lub sprawdzenia swoich umiejętności w starciu z innymi uczestnikami. Planowane są również warsztaty artystyczne chociażby rysunkowe czy też kaligraficzne.

Jednymi z głównych atrakcji będą pokazy cosplay oraz sale z elektronicznymi grami muzycznymi. Cosplay, angielskie costume playing, to przebieranie się za postacie z mangi, anime, gier video i filmów. Zgodnie z fanowską tradycją, stroje powinny być przygotowane własnoręcznie.

Dodatkowo uczestnicy przez cały czas trwania imprezy będą mogli korzystać z sali konsolowej, w której to będzie można zapoznać się z hitami oraz nowościami wśród gier wideo. Czekają na nich takie konsole jak PS3, Wii czy też Xbox360 a zmierzyć się będą mogli w takich grach jak Tekken 6, Soul Calibur 4, Pro Evolution Soccer czy też Street Fighter 4.

Całej imprezie towarzyszyć będą motywy i atrakcje muzyczne, na przykład impreza taneczna połączona z występami scenicznymi, taniec na matach – Dance Dance Revolution, karaoke UltraStar, gra Guitar Hero, Rock Band oraz tematyka super bohaterów – ze szczególnym uwzględnieniem nurtu „Super Sentai" (Power Rangers itp.).

Bilety na konwent w cenie 40 zł do nabycia za pośrednictwem strony http://p2011.pl lub http://ramiel.pl.

« wstecz