Konkurs - Tradycje kulinarne Japonii

16.11.2012 21:48 Sebastian Homan

Przedwczoraj ogłosiliśmy konkurs w którym do wygrania są 3 miesięczne kursy japońskiego a już teraz zapraszamy do kolejnego konkursu w którym możecie wygrać egzemplarze książki "Tradycje kulinarne Japonii" ufundowane przez wydawnictwo Hanami.

"Tradycje kulinarne Japonii" - książka ta poświęcona jest historii oraz tradycjom kulinarnym Kraju Kwitnącej Wiśni. Poza opisami produktów spożywczych i technik kulinarnych stosowanych w różnych okresach historycznych odnaleźć w niej można ciekawe informacje dotyczące roli jedzenia w życiu Japończyków na przestrzeni dziejów.

Serdecznie zapraszamy także na blog Kuchniokracja (www.kuchniokracja.hanami.pl) prowadzony jest przez autorkę książki "Tradycje kulinarne Japonii". Na blogu znajdują się teksty o kulturze kulinarnej oraz przepisy na dania kuchni azjatyckiej i nie tylko (desery z zieloną herbatą, misoshiru, sushi itd.). 14 listopada na Kuchniokracji ruszyła seria poświęconą współczesnym odmianom sushi.

Zasady uczestnictwa w Konkursie:

  1. Zadanie konkursowe polega na odpowiedzi na pytanie: „Jakie jest Twoje ulubione danie kuchnii japońskiej i dlaczego?”.
    Odpowiedź należy przesłać do 25 listopada (do godziny 23:59) na adres redakcja@konnichiwa.pl wpisując w tytule emaila „Konkurs – tradycje kulinarne”.
  2. Spośród nadesłanych odpowiedzi redakcja wybierze 2 najciekawsze, które zostaną nagrodzone.  
  3. Nagrodami są: 2 egzemplarze książki „Tradycje kulinarne Japonii” ufundowane przez Wydawnictwo Hanami.

Załącznik: regulamin konkursu

« wstecz