Japonia wczoraj i dziś

07.04.2009 00:00 Vivi

Tegoroczna edycja spotkań polsko-japońskich pt. "Japonia wczoraj i dziś, kultura, sztuka, gospodarka" odbędzie się we Wrocławiu w dniach 17-19 kwietnia 2009.

Spotkania polsko-japońskie we Wrocławiu pt. "Japonia wczoraj i dziś", mają już swoją 8-letnią historię. Początkowo zawiązane jako inicjatywa entuzjastów i miłośników szeroko pojętej kultury Japonii rozwinęły się w regularnie 3-4 dniowe spotkania, którym stale patronuje Ambasada Japonii w Polsce. Ideą spotkań jest przybliżenie mieszkańcom Dolnego Śląska wybranych elementów z kultury Japonii a zarazem budowanie pełniejszego, wzajemnego zrozumienia.

W tym roku Spotkania mają większą i bogatszą oprawę, albowiem współorganizowane są z Urzędem Miejskim we Wrocławiu. Dodatkowo impreza została zaliczona przez Ambasadę Japonii w Polsce do grona wydarzeń towarzyszących obchodom 90-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia 2009, we wrocławskim Ratuszu i Mediatece.
Wśród wielu warsztatów, spotkań, prelekcji, odbędzie się unikalna wystawa pt. "Nasz człowiek w Japonii" prezentującą zdjęcia zrobione w 1934 roku w Japonii.

Wystawa będzie dostępna we wrocławskim Ratuszu przez cały miesiąc (17 kwietnia - 17 maja 2009). Na wszystkie zajęcia w ramach tych Spotkań wstęp jest wolny.

Oprócz wystawy w Ratuszu w dniach 7 kwietnia - 8 maja przy pomniku Fredry stać będzie plenerowa wystawa zapowiadająca atrakcje tegorocznej edycji "Japonia wczoraj i dziś - sztuka, kultura, gospodarka", oraz pokazująca wybrane zdjęcia z wystawy fotograficznej w Ratuszu.

Zapraszamy wszystkich do udziały w polsko-japońskich spotkaniach.

Więcej szczegółów oraz pełny program imprezy na stronach:
http://www.japoniawczorajidzis.pl
http://www.euro-m.pl

 

« wstecz