Bałtycki Festiwal Komiksu 2009

17.05.2009 00:00 Vivi

Tegoroczna edycja Bałtyckiego Festiwalu Komiksu odbędzie się w dniach 27-28 czerwca 2009 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku, Targ Rakowy 5/6 (niedaleko stacji kolejowej Gdańsk Główny).

Na uczestników jak zwykle czekać będzie wiele atrakcji: spotkania z polskimi i zagranicznymi twórcami, warsztaty, prelekcje, wystawy oraz konkursy. Z gości zagranicznych swoje przybycie potwierdził już David Lloyd, brytyjski rysownik, ilustrator takich komiksowych hitów jak "V jak Vendetta", "Doctor Who" czy "Hellblazer" oraz Guy Delisle znany polskim czytelnikom jako autor "Phenianu" i "Kronik Birmańskich".

Podczas BFK zostanie zaprezentowana wystawa "Komiks japoński - bogactwo stylów, bogactwo treści", która ma na celu pokazanie, jak bardzo zróżnicowany jest dorobek artystyczny twórców komiksowych z Japonii. Prace rysowników zostaną wystawione w Centrum Sztuki
Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, ul. Jaskółcza 1. Wystawę "Komiks japoński - bogactwo stylów", bogactwo treści będzie można oglądać od 27 czerwca do 26 lipca 2009 roku.

Przewidziane są również atrakcje dla najmłodszych - zajęcia z rysunku, nauka języków obcych poprzez komiks, bajki z różnych stron świata i konkursy z nagrodami. Tegoroczną okładkę informatora Bałtyckiego Festiwalu Komiksu przygotował młody, gdański rysownik Jakub Babczyński.

Do współpracy przy imprezie zapraszamy również wszelkie osoby zajmujące się szeroko pojętym dziennikarstwem komiksowym (w tym również blogerów). Organizatorami imprezy są Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 68, Pracownia Komiksowa oraz Hanami przy współpracy z Komisją Europejską - Przedstawicielstwo w Polsce.

Strona imprezy: www.bfk.hanami.pl

 

« wstecz